بهترین شانه و تراکم برای فرش ماشینی

بهترین شانه و تراکم برای فرش ماشینی کدام است؟
بیشتر افراد در خرید فرش ماشینی با این سوال رو برو می شوند که فرش چند شانه بخرم ؟ یا فرش چند شانه خوب است ؟

اگر قصد خرید فرش ماشینی را دارید و می خواهید فرشی بادوام و با کیفیت را با ویژگی های خاصی خریداری کنید با ادامه این مقاله همراه باشید . در این مقاله شما عزیزان را با مفهوم شانه و تراکم در فرش ، نقش شانه و تراکم فرش ، فرق فرش ۷۰۰ شانه با ۱۲۰۰ شانه و … آشنا می کنیم و می توانید بهترین شانه برای فرش و بهترین تراکم برای فرش ماشینی را انتخاب و خریداری کنید.

 

شانه و تراکم فرش
هر فرش ماشینی دارای دو مشخصه اصلی یا به عبارتی دارای دو نوع تراکم است ، تراکم عرضی و تراکم طولی . تراکم عرضی یا شانه فرش به تعداد گره یا ریشه در هر متر مربع از عرض فرش و تراکم طولی فرش به تعداد ریشه یا گره در هر متر مربع از طول فرش را می گویند .

 

نقش شانه و تراکم در فرش ماشینی
هرچه شانه و تراکم در فرش ماشینی بیشتر باشد ، فرش ریزنقش تر و سفت تر می شود و همچنین دوام و ماندگاری بیشتری نیز دارد . فرش ماشینی ۱۲۰۰ شانه تراکم ۳۶۰۰ در این دسته از فرش ها قرار دارد زیرا بالاترین شانه در فرش ، ۱۲۰۰ است و بالاترین تراکم فرش ماشینی تا به امروز فرش تراکم ۳۶۰۰ می باشد . فرش هایی که شانه و تراکم بالایی دارند نسبت به فرش های ۷۰۰ شانه و ۵۰۰ شانه ، خاب نرم و لطیف تری دارند . در نتیجه با افزودن شانه و تراکم در فرش ، از ارتفاع نخ خاب آن کاسته شده و بر لطافت و زیبایی آن اضافه می شود . البته این جمله به این معنا نیست که فرش های ۷۰۰ شانه خاب سفت و زبری داشته باشند بلکه فرش های هفتصد شانه نیز به دلیل داشتن خاب بلند ( ۱۰ میلی متر ) بسیار راحت و دارای نرمی خاصی هستند.

 

فرش ۷۰۰ شانه یا ۱۲۰۰ شانه؟
افرادی که لطافت و زیبایی فرش را در اولویت خود قرار داده اند و می خواهند فرشی بادوام را خریداری کنند پیشنهاد ما به شما عزیزان ، فرش ماشینی ۱۰۰۰ شانه یا ۱۲۰۰ شانه است . زیرا این فرش ها نسبت به دیگر فرش های ماشینی طول عمر بیشتری دارند . و افرادی که به دنبال فرشی جذاب هستند تا فضای خانه را زیبا جلوه دهد فرش ماشینی ۷۰۰ شانه مناسب ترین فرش برای دکوراسیون های امروزی است . به دلیل پایین بودن قیمت این فرش ها نسبت به فرش های ۱۲۰۰ شانه ، متقاضیان زیادی دارند و همه ساله تعداد زیادی از فرش های هفتصد شانه در بازار فرش ماشینی به فروش می رسد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *