بهترین طرح های فرش ۱۰۰۰ شانه

در حال حاضر یکی از پر فروش ترین فرش های ماشینی ، فرش ۱۰۰۰ شانه می باشد و عواملی مانند شانه ، تراکم ، رنگ ، جنس و اندازه می باشد که موجب تمایز میان فرش ها شده است . قالی ماشینی ۱۰۰۰ شانه نیز تمامی این ویژگی ها را دارا می باشد که از جمله آن ، تراکم که در هر یک سانتی متر از عرض آن ۱۰ گره بافته می شود و به این معنی است که در هر ۱ متر مربع ۱۰۰۰ گره وجود دارد . فرش هایی که دارای تراکم بالا می باشند مانند ۱۰۰۰ شانه دارای نقش و نگار هایی می باشند که فقط بر روی تراکم های بالا قابل بافت است زیرا اگر در تراکم های پایین بافته شوند جلوه و زیبایی در آن ها نخواهد بود و از دیگر نکات مهمی که در فرش ۱۰۰۰ شانه وجود دارد استفاده آن از الیاف باریک و نازک می باشد . همچنین بهدلیل داشتن تراکم بالا دارای مقاومت بیشتری در برابر فشار می باشند . فرش ماشینی ۱۰۰۰ شانه دارای ابعاد متفاوتی می باشند و همین باعث شده است که خریدار زمان خرید دیگر نگرانی برای اندازه آن نداشته باشد . همان طور که گفتیم این محصول دارای اندازه های مختلفی می باشد اما ۳به طور کلی می توان گفت سه سایز استاندارد وجود دارد که در اکثر فرش ها دیده می شود که عبارت است از ۱۲ متری ، ۹ متری و ۶ متری . همان طور که یک فرش دارای اندازه و ابعاد متفاوتی می باشد از رنگ بندی های مختلفی هم تشکیل می شود و هم چنین برای افزایش زیبایی و جلوه یک فرش تعداد رنگ بکار رفته در آن را افزایش می دهند . هر چه که این تعداد رنگ بالا تر برد قیمت آن نیز افزایش پیدا می کند . در فرش ماشینی ۱۰۰۰ شانه اکثرا سه طیف رنگی وجود دارد  که عبارت است از : ۱۰۰۰شانه ۱۲ رنگ ، ۱۰۰۰ شانه ۱۰ رنگ و ۱۰۰۰ شانه ۸ رنگ . همانطور که مشخص است فرش ۱۰۰۰ شانه ۱۲ رنگ از نظر زیبایی و قیمت در رده بالا تری قرار می گیرد . برای بافت فرش الیاف ابریشمی و پشمی جز بهترین و مرغوب ترین الیاف ها بودند که طبیعی نیز می باشند اما با گذشت زمان الیاف های مصنوعی روی کار آمدند که از نمونه های آن می توان به پلی استر ، نایلون ۶۶ ، پلی پروپلین و اکریلیک اشاره نمود که در بین آن ها اکریلیک بهترین و مرغوب ترین می باشد و برای بافت ۱۰۰۰ شانه نیز به دلیل تراکم بالا از این نوع الیاف استفاده شده است . ما قصد داریم که در ادامه ی این مقاله چند نمونه از  بهترین طرح های ۱۰۰۰ شانه را برای شما بیان کنیم . امیدواریم اطلاعات لازم را با مطالعه این مطالب به دست آورید .

 فرش ماشینی طرح افشان : این طرح فرش ماشینی افشان اصفهان که در طراحی و بافت ان از نقشه قالی دستباف استفاده شده است ، مملو از هنر اصیل ایرانی و بسیار زیبا می باشد و همچنین دارای بافت ۱۰۰۰ شانه واقعی است . از ویژگی های آن می توان به قابل شستشو بودن ، مقاومت بسیار بالا ، کیفیت بالا و الیاف مصرفی مرغوب اشاره نمود .

 طرح ۱۰۰۰ شانه افشان شاه عباسی : این طرح که توسط دستگاه  HCPx2  بافته می شود و از الیاف سوپر برایت که دارای کیفیت سوپر و درجه یک می باشد ، هم چنین تمام نخ می باشد . از جمله ویژگی های بارز این محصول می توان به قابلیت شستشو ، مقاومت بالای ان ، الیاف باکیفیت و غیره اشاره نمود .


 طرح ۱۰۰۰ شانه افشان گل و مرغ : 
این طرح ریز بافت و با جزییات بالا می باشد ، در آن از الیاف سوپر برایت آلمان که دارای کیفیت درجه یک می باشد ، استفاده شده است . از ویژگی های مهم آن می توان قابلیت شستشو ، ضد حساسیت ، عدم پرزدهی و غیره را نام برد .

 طرح ۱۰۰۰ شانه آبتین : در بافت این طرح از الیاف اکریلیک ۱۰۰ % هیت ست شده استفاده شده است و دارای کیفیت بالا بوده و به عنوان محصول برتر شناخته شده که دارای رنگ بندی متفاوت و خاص می باشد . از ویژگی های بارز این محصول می توان به ضد حساسیت ، عدم پرزدهی ، قابلیت شستشو و غیره نیز اشاره نمود .

 طرح ۱۰۰۰ شانه آترین : این طرح جزو طرح های جدید و با تنوع رنگ بسیار بالا می باشد . از اکریلیک بدون پرز و با کیفیت عالی بافته می شود . از ویژگی های آن می توان به قابل شستشو ، مقاومت بالا ، کیقیت بالا و غیره اشاره نمود .

 طرح ۱۰۰۰ شانه آرش : این طرح دارای تراکم ۳۰۰۰ می باشد که در بافت آن از نخ ترک به عنوان نخ خاب استفاده شده است و در بستر آن از ۱۰ رنگ واقعی استفاده شده است . این طرح جزو طرح های خلوت به حساب می آید. از ویژگی های آن می توان به ضد آلرژی بودن ، عدم پرزدهی ، قابلیت شستشو ، مقاومت بالا و غیره اشاره نمود .

طرح ۱۰۰۰ شانه آرزو : این فرش ماشینی دارای تراکم طولی ۳۰۰۰  است که در بستر آن از  از ۱۰ رنگ واقعی استفاده شده است و در بافت ان نخ تمام ترک بکار گرفته شده است و جزو طرح های خلوت نیز محسوب می شود . از ویژگی های آن می توان به قابل شستشو بودن ، مقاومت بالا ، کیقیت بالا و غیره  اشاره نمود .

طرح ۱۰۰۰ شانه آرمیتا : این طرح در سال ۹۴ طراحی و تولید شد و دارای ۱۰ رنگ واقعی می باشد با تراکم طولی ۳۰۰۰ است . از ویژگی های آن می توان به قابل شستشو ، مقاومت بالا ، کیقیت بالا و غیره اشاره نمود .

 طرح ۱۰۰۰ شانه آریانا : طرح ۱۰۰۰ شانه آریانا با تراکم ۳۶۰۰ یک شاهکار می باشد . از ویژگی های آن می توان به قابل شستشو ، مقاومت بالا ، کیقیت بالا و از برترین الیافی که در آن استفاده می شود اشاره نمود .

طرح ۱۰۰۰ شانه آنا : این طرح دارای تراکم ۳۶۰۰ می باشد و از نخ ۱۰۰% اکریلیک هیت ست بافته شده است . از ویژگی های آن می توان به قابل شستشو ، مقاومت بالا ، کیقیت بالا و از برترین الیاف که در آن استفاده می شود اشاره نمود . سایر طرح های ۱۰۰۰ شانه عبارتند از  ؛ طرح آوا ، طرح آیلار ، طرح ارغوان ، طرح اریکا ، طرح اعجاز و طرح افسون.

برای مشاهده تصاویر این فرش ها همراه با قیمت وارد قسمت پرفروش ترین فرش های ماشینی در وب سایت تابان فرش شوید . فروشگاه تابان با چندیدن دهه سابقه در زمینه فروش فرش ماشینی بهترین مکان برای خرید فرش کاشان است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *