بهترین نوع فرش ماشینی

فرش های ماشینی موجود در بازار بنابر ویژگی هایی به انواع مختلفی تقسیم شده و در درجه کیفی های مختلف بافته می شوند . در این مقاله توضیحاتی درباره بهترین نوع فرش ماشینی داده شده است که با مطالعه آن می توانید با اطلاعات کافی بهخرید فرش ماشینی بپردازید . با ادامه مقاله همراه شوید:

قبل از آنکه بخواهیم درباره انواع فرش ماشینی صحبت کنیم باید مشخص کنیم که منظورمان از بهترین نوع فرش چیست ؟ در کل مهم ترین عواملی که نقش بسزایی در کیفیت فرش ماشینی دارند : شانه و تراکم فرش ، الیاف به کار رفته در آن ودستگاه بافت فرش است.

 

۱_ بهترین نوع فرش از نظر شانه و تراکم

فرش ماشینی در سه دسته اصلی یعنی فرش ۷۰۰ شانه تراکم ۲۵۵۰ ، فرش ۱۰۰۰ شانه تراکم ۳۰۰۰ و فرش ۱۲۰۰ شانه تراکم ۳۶۰۰ بافته می شود.

فرش ۷۰۰ شانه

از بین این فرش ها ، فرش ۷۰۰ شانه ماشینی خریداران و مشتریان بیشتری دارند چرا که قیمت فرش ۷۰۰ شانه به طور معمول از فرش ۱۰۰۰ و ۱۲۰۰ شانه کمتر است .

 

فرش ۱۰۰۰ شانه

در مقالات قبل دانستید که هرچه شانه و تراکم فرش ماشینی بیشتر باشد ، فرش متراکم تر و فشرده تر شده و همین ویژگی سبب بالا رفتن طول عمر فرش و دوام آن می شود . در نتیجه فرش های ۱۰۰۰ شانه از نظر کیفیت ، قیمت و زیبایی حرف اول را می زنند .

فرش ۱۲۰۰ شانه

فرش ماشینی ۱۲۰۰ شانه تراکم ۳۶۰۰ از بهترین نوع فرش های ماشینی هستند و از طول عمر بالایی برخوردار می باشد . طرح فرش های ۱۲۰۰ شانه معمولا سنتی است و دارای نقوش بسیار زیبایی هستند .

 

۲_ بهترین نوع فرش از نظر الیاف به کاررفته در آن

عمده ترین فرش هایی که در بازار عرضه می شوند از جنس : اکریلیک ، پلی استر ، پلی پروپلین ، ب سی اف و … هستند که هرکدام دارای خواص و ویژگی هایی هستند . امروزه اکریلیک هیت ست شده بیشترین کاربرد را در تولید فرش ماشینیدارد چراکه نخ اکریلیک دارای ویژگی هایی چون : ثبات رنگی بالا ، مقاومت بالا در برابر نور و گرما ، گرد و غبار ، رطوبت و … ، مقاومت در برابر پاخور پذیری بالا می باشد.

 

۳_ بهترین نوع فرش از نظر دستگاه بافت

امروزه بهترین فرش های ماشینی توسط ماشین آلات Schonherr آلمان و van de wiele بلژیک بافته می شوند . فرش ماشینی بافته شده توسط این دستگاه ها ، دارای کیفیت بینظیری است و دارای بالاترین درجه کیفی هستند .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *