تعیین کننده اصلی قیمت فرش

همانطور که می دانید برای قیمت گذاری روی هر کالا یک اتحادیه و یک صنفی وجود دارد که میانگین و متوسطی را برای آن محصول مشخص می کند . فرش ماشینی یکی از این کالا ها است و نقش مهمی در زیبایی در دکوراسیون دارد و معمولا در تمامی در تمامی خانه ها یافت می شود . مبنای اصلی قیمت گذاری فرش ماشینی ، الیاف به کار رفته در آن هستند که در این مقاله توضیحاتی در رابطه با جنس فرش و قیمت انواع فرش ماشینی داده می شود.

 

با وجود آنکه حدود ۷۰% از قیمت فرش ماشینی را جنس آن تعیین می کند ، عواملی دیگر نیز در این قیمت گذاری نقش دارند که عبارتند از : تراکم و شانه ، تعداد رنگ ، نام برند و شرکت فروشنده ، ابعاد قالی و … تمامی این عوامل دست در دست هم رنج قیمتی از فرش را پیش روی ما می گذارند.

 

انواع نخ های مصرفی در تولید فرش

عمده ترین الیافی که کاربرد بیشتری در تولید فرش ماشینی دارند : اکریلیک ، پلی استر ، پلی پروپلین ، فرش ماشینی پشمی هستند . در این میان نخ اکریلیک و پلی استرحرف اول را می زند و به عنوان پر کاربرد ترین الیاف در صنعت نساجی به حساب می آیند.

کیفیت و قیمت فرش اکریلیک : قبل از انجام فرایند هیت ست شدن بر روی نخ اکریلیک ، فرش های پلی استری بیشتر خریداری می شدند چرا که فرش های اکریلیک دارای پرز دهی بودند اما امروزه طی فرایندی که به آن هیت ست می گویند این مشکل کاملا برطرف شده و علاوه بر آن نخ اکریلیک به عنوان بهترین نخ فرش دارای خواصی از جمله : مقامت در برابر پاخور پذیری بالا ، نور و گرما ، فشار ، گرد و غبار ، برگشت پذیری بالا و … شده است . به همین دلیل درصد بیشتری ازفرش های موجود در بازار و نمایشگاه ها از جنس اکریلیک هستند . ناگفته نماند که فرش های اکریلیک به دو نوع بافته و به بازار عرضه می شوند که عبارتند از : فرش ۱۰۰% اکریلیک و فرش هایی از ترکیب اکریلیک و BCF هستند . فرش درصد دار از درجه کیفی پایین تری برخوردار است و معمولا پرز دهی دارد ، همچنین این فرش ها از طول عمر و قیمت پایین تری برخوردار هستند.

 

کیفیت و قیمت فرش پلی استر : فرش ماشینی ابریشم مصنوعی یا همان فرش پلی استری از دسته فرش هایی هستند که خریداران زیادی دارند و بیشتر در فرش های فانتزی کاربرد دارند . از مزایای فرش پلی استر می توان به عدم جذب رطوبت ، درخشش بالا ، عدم پرز دهی اشاره داشت . اما فرش پلی استر ( فرش ابریشم مصنوعی ) علاوه بر مزایایی که دارد ، معایبی نیز دارد که در مقالات قبل بیشتر با آن آشنا شدیم ، برای مثال فرش های ابریشم مصنوعی جاذب آلودگی هستند و به خانواده هایی که از کودک و یا حیوان خانگی نگهداری می کنند توصیه نمی شود . برای آشنایی با معایب فرش پلی استر کلیک کنید.

 

نکته مهم : عموم مردم در خرید فرش ماشینی ، قیمت فرش را اولوت اول قرار می دهند و کیفیت را آخرین اولویت . همانطور که میدانید قیمت فرش ماشینی که از جنس اکریلیک می باشد بیشتر از قیمت فرش پلی استر است . اگر قصد خرید فرش ماشینی را دارید پیشنهاد ما به شما مشتریان عزیز فرش ماشینی اکریلیک است . چرا که فرش های اکریلیک طول عمر و مقاومت و همچنین ثبات رنگی بیشتر نسبت به سایر فرش ها دارد اما فرش پلی استر پس از چندیدن بار شستشو حالت اولیه خود را از دست می دهد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *