تفاوت فرش ماشینی ۷۰۰ شانه با فرش ۱۰۰۰ شانه

 

 

 

 

 

تفاوت فرش ماشینی ۷۰۰ شانه با فرش ۱۰۰۰ شانه

امروزه با وجود تنوع بسیار زیاد فرش ماشینی در فروشگاه های فرش ، محبوبیت فرش ماشینی ۷۰۰ شانه بیشتر از فرش های ۱۰۰۰ و ۱۲۰۰ شانه است . زیرا بیشتر افراد در خرید فرش ماشینیبه ضخامت و ارتفاع نخ خاب فرش نسبت به ظرافت و زیبایی فرش ماشینی اهمیت بیشتری می دهند و این عقیده را دارند که ارتفاع نخ خاب سبب بالا رفتن طول عمر فرش و دوام آن می شود . در این مقاله به مقایسه فرش ۷۰۰ شانه با فرش ۱۰۰۰ شانه می پردازیم.

 

 

 

فرش ۷۰۰ شانه ماشینی

فرش ماشینی ۷۰۰ شانه از فرش های بسیار زیبا و محبوب در نزد ایرانیان است که به دلیل قیمت پایین تر فرش نسبت به دیگر فرش ها متقاضیان بیشتری دارد . تنوع طرح و نقش فرش ۷۰۰ شانه نسبت به فرش های دیگر بیشتر است و در تعداد رنگ : فرش ۷۰۰ شانه ۸ رنگ ، فرش ۷۰۰ شانه ۱۰ رنگ و همچنین فرش ۱۲ رنگ و در بالاترین تراکم فرش هفتصد یعنی فرش ۷۰۰ شانه تراکم ۲۵۵۰ بافته می شود.

 

 

 

فرش ماشینی 700 شانه

 

 

 

فرش ۱۰۰۰ شانه ماشینی

فرش ۱۰۰۰ شانه جزء زیباترین فرش های ماشینی محسوب می شود که از مهم ترین ویژگی این فرش می توان به ریز بافت بودن آن نسبت به فرش های ۷۰۰ و ۵۰۰ شانه اشاره کرد . این فرش قیمتی بین فرش ۷۰۰ و ۱۲۰۰ دارد . فرش ۱۰۰۰ شانه تراکم ۳۰۰۰ به دلیل تراکم بالا شباهت بالایی به فرش دستباف دارد که از این رو به فرش های طرح دستباف یا دستبافگونه نیز معروفند .فرش هزار شانه در تعداد رنگ ( فرش ۱۰۰۰ شانه ۸ رنگ ) بافته می شود.

 

 

فرش ماشینی 1000 شانه

 

 

 

مقایسه تراکم فرش ۱۰۰۰ شانه با فرش ۷۰۰ شانه

در مقالات قبلی توضیخاتی درباره تراکم و شانه فرش ماشینی داده شد و دانستید که هرچه تراکم و شانه در فرش ماشینی بیشتر باشد  ، سبب بالارفتن کیفیت و طول عمر آن می شود همانطور می دانید که فرش های تراکم بالا ، فرش هایی متراکم و توپر هستند و زمینه ای شلوغ دارند . واضح است که تراکم و شانه در فرش ۱۰۰۰ بیشتر از ۷۰۰ است  . در نتیجه در این بخش کیفیت فرش ماشینی ۱۰۰۰ شانه به مراتب از فرش ۷۰۰ شانه بیشتر است.

 

 

 

مقایسه ارتفاع نخ خاب فرش ۷۰۰ شانه و ۱۰۰۰ شانه

هرچه شانه و تراکم فرش ماشینی بیشتر باشد ، ارتفاع نخ خاب فرش نیز پایین می آید و هرچه ارتفاع نخ خاب کمتر باشد به لطافت و زیبایی آن افزود می شود . ارتفاع نخ خاب فرش ۷۰۰ شانه۱±۱۰ و ارتفاع نخ خاب فرش ۱۰۰۰ شانه ۱±۸ می باشد.

 

 

 

مقایسه تنوع طرح و نقش در فرش ۷۰۰ و ۱۰۰۰شانه

فرش های ماشینی ۷۰۰ شانه به دلیل دارا بودن زمینه ای خلوت تر نسبت به فرش های تراکم بالا ، می توانند انواع طرح و نقش را در تعداد رنگ بالا در خود جای دهند . به همین دلیل تنوع طرح ورنگ فرش ۷۰۰ شانه نسبت به فرش ۱۰۰۰ و ۱۲۰۰ شانه بیشتر است.

 

 

 

تا اینجا با فرق فرش ۷۰۰ شانه با ۱۰۰۰ شانه آشنا شدید و دانستید که فرش ۷۰۰ شانه بهتره یا فرش ۱۰۰۰ شانه . در نتیجه به دلیل نزدیک بودن فرش های ۱۰۰۰ شانه به فرش های ۷۰۰ ، از نظر کیفیت تفاوت چندانی ندارند ولی از نظر لطافت و زیبایی فرش های ۱۰۰۰ شانه یک درجه از فرش های ۷۰۰ شانه بالاتر است .

 

 

 

برای مشاهده انواع طرح و نقش فرش ۷۰۰ شانه و فرش ۱۰۰۰ شانه و آشنایی با قیمت آنها وارد صفحه اصلی تابان فرش فرش شوید.

 

2 Replies to “تفاوت فرش ماشینی ۷۰۰ شانه با فرش ۱۰۰۰ شانه”

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *