تفاوت فرش ها با یکدیگر

فرش های ماشینی انواع مختلفی دارند و همه ساله نمونه های گوناگونی از فرش به بازار ارائه می شود که مشتریان و خریداران فرش را سردرگم می کند . در ادامه این مقاله به شما عزیزان اطلاعاتی داده می شود که بهترین فرش ماشینی را در بین فرش های موجود در بازار فرش ماشینی انتخاب کرده و فرش مناسب برای دکوراسیون خود را خریداری کنید.

 

انواع فرش ماشینی
فرش های ماشینی موجود در بازار و نمایشگاه های فرش عبارتند از : فرش ماشینی ۵۰۰ شانه ، فرش ماشینی ۷۰۰ شانه ، فرش ۱۰۰۰ شانه و فرش ۱۲۰۰ شانه ماشینی . معمولا اکثر افرادی که قصد خرید فرش ماشینی را دارند به سراغ فرش های ۷۰۰ شانه ماشینی می روند زیرا از تنوع نقشه و رنگ بالایی برخوردار اند و قیمت فرش های ۷۰۰ شانه ، نسبت به فرش های ۱۰۰۰ و ۱۲۰۰ شانه کمتر می باشد . اما نکته قابل توجه این است که آیا فرش ۷۰۰ شانه بهتر از فرش ۱۰۰۰ شانه یا ۱۲۰۰ شانه است ؟ ( فرق فرش ۷۰۰ شانه با ۱۰۰۰ شانه )

 

تفاوت فرش ۷۰۰ شانه با فرش ۱۲۰۰ شانه
فرش های ماشینی دو مشخصه اصلی ، تراکم و شانه دارند . شانه فرش همان تعداد ریشه یا گره در هر متر مربع از عرض فرش و تراکم فرش همان تعداد گره در هر متر مربع از طول فرش می باشد . هرچه تراکم فرش بیشتر باشد ( فرش تراکم بالا ) ، فرش ماشینی سفت تر و با دوام تر می باشد و استحکام بیشتری دارد و هرچه شانه فرش بیشتر باشد  ( فرش با شانه بالا ) فرش ماشینی ریز نقش می شود و زمینه فرش شلوغ می شود که به این گونه فرش ها نیز فرش ماشینی دستبافگونه می گویند زیرا شباهتی به فرش دستباف دارد . تراکم و شانه های مختص به فرش های ماشینی عبارتند از : فرش ۷۰۰ شانه تراکم ۲۵۵۰ ، فرش ۱۰۰۰ شانه تراکم ۳۰۰۰ و فرش ماشینی ۱۲۰۰ شانه تراکم ۳۶۰۰ که بالاترین تراکم در فرش ماشینی می باشد . البته تراکم های ذکر شده برای فرش ها ، بالاترین تراکم در فرش است و انواع مختلفی دارد . تا اینجا با تفاوت فرش ۷۰۰ شانه با ۱۰۰۰ شانه و تفاوت فرش ۱۰۰۰ شانه با ۱۲۰۰ شانه آشنا شدید.

 

فرش ۷۰۰ شانه بهتر است یا ۱۲۰۰ شانه
همانطور که گفته شد ، هرچه تراکم و شانه در فرش بیشتر باشد فرش ماشینی سفت تر و مقاوم تر می شود . در نتیجه طول عمر فرش نیز افزایش می یابد و شما صاحب فرشی با دوام می شوید . فرش های ماشینی ۱۲۰۰ شانه که به فرش های دستبافگونه نیز معروفند ، فرش هایی با زمینه شلوغ و اما فرش های ۷۰۰ شانه ، فرش هایی با زمینه خلوت تر می باشند که تنوع طرح و نقش زیادی در بازار دارند . اگر به دنبال فرشی بادوام و باکیفیت هستید و میخواهید فرشی را یکبار برای همیشه انتخاب کنید ، پیشنهاد ما به شما فرش های ماشینی ۱۲۰۰ شانه تراکم ۳۶۰۰ می باشد زیرا این فرش ها طول عمر بیشتری دارند . اما این بدین معنا نیست که فرش های دیگر بی کیفیت و طول عمر کوتاهی داشته باشند . و اگر به دنبالفرشی متناسب با دکوراسیون امروزی هستید و فرشی زیبا و جذاب را می خواهید بهترین انتخاب فرش های ۷۰۰ شانه یا ۱۰۰۰ شانه هستند . البته فرش های ۱۲۰۰ شانه جدید و امروزی در طرح و رنگ های بسیار زیبایی بافته می شوند و مشتریان زیادی را به خود جذب کرده اند اما همچنان به دلیل بالاتر بودن قیمت فرش ۱۲۰۰ شانه نسبت به فرش های ۷۰۰ و ۱۰۰۰ ، متقاضیان کمتری نسبت به دیگر فرش ها دارند .

فرش های هزار و دویست شانه به دلیل داشتن زمینه ای شلوغ و پر ، بهترین انتخاب برای افرادی است  که کودکی در خانه دارند یا از حیوان خانگی نگهداری می کنند زیرا لکه و کثیفی را در خود گم کرده و نشان نمی دهد.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *