سایز بندی فرش های ماشینی

سایز بندی فرشهای ماشینی به صورت مختلفی بوده و اکثر فرش ماشینی که در اختیار مصرف کنندگان قرار می گیرد ، دارای سایزها و ابعاد استانداردی هستند که در ادامه به نحوه انتخاب درست آن برای دکوارسیون خانه ای که دارید می پردازیم.

اندازه های اصلی

با توجه به جدول اندازه های فرشهای ماشینی ، اندازه های اصلی آن در ۶ متر ( ۲*۳ ) ، ۹ متر (۲٫۵ *۳٫۵) و ۱۲ متر ( ۳*۴ ) ارائه می شود در تعداد شانه های فرش ۱۲۰۰ شانه ، ۱۰۰۰ شانه ، ۷۰۰ شانه و غیره بافته میشود .

اندازه های فرعی

قالیچه : این نوع نیز همانند قالی در ابعاد اصلی بافته می شود که پس از پایان بافت ، کار دوربافی و دیگر کارهای مخصوص آن انجام شده و در مورد اندازه آنها باید گفت که برابر با ۱٫۵ *۲٫۵ (کمتر از چهار متر مربع ) می باشند .

کناره ها : با توجه به اسم آن میتوان متوجه شد که طول آن بیشتر از عرضش است . از سایزهای آن به ۱*۲ ، ۱*۳ ، ۱*۴ میتوان اشاره کرد و اکثرا کاربرد آن در راهروها و غیره می باشد .
پادری : در اندازه های ۰٫۵*۰٫۸۵ متر ارائه می شود که گاها به عنوان پشتی نیز از آن استفاده می شود .
سایزمناسب فرش در دکوراسیون پذیرایی
محیط های پذیرایی کلا به ۴ دسته تقسیم می شوند که انتخاب فرش مناسب برای هر کدام تفاوت داشته و اندازه محیط ها شامل کوچک ، بزرگ ، گسترده و محیط بزرگ می باشد .

۱٫ فرش مناسب پذیرایی خانه با محیط کوچک یا متوسط

برای پذیرایی هایی که دارای محیطی کوچک یا متوسط است ، انتخاب سایز بزرگ که رنگی متناسب با مبل ها داشته باشد انتخابی صحیح خواهد بود . بزرگی قالی در این گونه مکان ها نباید زیاد و بیش از حد باشد ، بطور مثال برای یک اتاق با مساحت ۲۴ متر انتخاب فرش ۲۴ متری اشتباه است .

۲٫ سایز مناسب فرش در محیط های بزرگ خانه

در این گونه محیط ها نیز همانند پذیرایی کوچک ، استفاده از فرش بزرگ انتخاب صحیح است . در محیط های بزرگ سایز قالی خریداری شده باید به گونه ای باشد که پایه جلویی مبل بر روی لبه قالی قرار گیرد ، این کار علاوه بر جلوگیری از جابجا شدن قالی ، زیبایی خاص به دکوراسیون خانه می بخشد .

۳٫ سایزبندی مناسب فرش در پذیرایی با محیط بزرگ

در محیط پذیرایی بزرگ خانه فرش را نباید در اندازه اتاق انتخاب کرد به گونه ای که کف پذیرایی کامل پوشانده شود و همچنین باید دارای اندازه ای مناسب جهت قرار دادن مبل ها بر روی آن و گذاشتن جای راه رفتن مناسب در خارج از فرش باشد .

۴٫ پذیرایی گسترده و دراز خانه

خانه هایی که پذیرایی گسترده و دراز دارند ، فرش باید طول همه کاناپه را همراه با قسمتی اضافه در خود قرار دهد ، این سایز بهترین انتخاب برای مصرف کننده خواهد شد .

۴٫۱- سایزبندی فرش اتاق خواب

۱٫ اتاق خواب اصلی 
فرشی که برای اتاق خواب اصلی انتخاب می کنید ، باید از سمت جلوی پاتختی آغاز و حداقل تا پنجاه سانتی متر خارج از تخت ادامه پیدا کند .

۲٫ اتاق خواب نوزاد 
برای این مکان بهتر است از یک قالی کوچک گرد استفاده شود و نحوه انداختن آن به گونه ای باشد که فرش نقطه ای اصلی در اتاق ایجاد نموده و سایر وسایل از قبیل کمد و تخت و غیره دور آن چیده شود .

سایزبندی فرش مناسب برای اتاق غذاخوری

انتخاب فرش مناسب برای این مکان باید دارای فضای مناسب و کافی هنگام نشستن باشد . برای راحت کردن این موضوع و انتخاب سایز مناسب شما باید صندلی ها را داخل میز قرار داده و فرشی که دارای سایزی حداقل ۵۰ سانتی متر بیشتر از پیرامون پایه های عقبی صندلی باشد را انتخاب کنید

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *