طرح افشان در فرش ماشینی

طرح افشان در فرش ماشینی | خرید فرش ماشینی کاشان و مشهد با ارزانترین قیمت و به قیمت درب کارخانه

امروزه طرح های ماشینی به ۳ دسته تقسیم می شوند: بخش اول این فرشها را معمولا علاقمندان به دکوراسیون سنتی استفاده می کنند. بخش دوم را فرش ماشینی مناسب با دکوراسیون مدرن یا اسپورت تشکیل می دهند و بخش سوم مربوط به تلفیق سنتی و مدرن است، طراحی طرح افشان در گروه سوم جای دارد . طرح افشان معمولا از یک نوع گیاه یا پرنده در طراحی خود استفاده می شود که این طرح ها به هم متصل است و قلم طراح از ابتدا تا انتهای طرح روی نقشه می ماند مگر اینکه بخواهد شاخ و برگ استفاده در طرح را طراحی کند. به همین دلیل به چنین طرحی فرش افشان گفته می شود به معنی آشفته و پخش گیسو.

۱- انواع فرش افشان

طرح افشان دارای تنوع بسیار زیاد و رنگ های مختلف در طراحی خود است . فرش افشان را می توان به طرح: افشان اسلیمی ، افشان شکسته، افشان گل اناری، افشان ترنجدار، افشان زنبق و افشان شاه عباسی اشاره نمود . فرشهای طرح افشان در طراحی خود دارای گل و گیاه و شاخ و برگ و حیوانات منحصر به فردی است. طرح افشان دارای هارمونی وتوناژ خاصی در طراحی خود است که به دکوراسیون منزل شما زیبایی خاصی می دهد . درباره فرش ماشینی افشان کاشان باید گفت که این قالی ها به علت تداوم قالیبافی در کاشان هنوز هم بافته می شوند و دارای کیفیت و طرح های زیبایی هستند که هر مشتری را به خود جذب می کند و می تواند عامل خوبی برای سود های بزرگ در کارخانه های قالیبافی باشد . اکنون در ادامه به این موضوع بیشتر می پردازیم .

۲- تراکم طرح افشان

طرحهای فرش ماشینی افشان هم دارای تراکم و تعداد شانه های مختلف هستند که قصد داریم در ادامه به آنها بپردازیم که می توانید در زیر نمونه های آن را مشاهده کنید که ذکر شده است .

۲-۱- فرش ماشینی ۷۰۰ شانه با تراکم ۲۵۵۰
۲-۲- فرش ماشینی ۷۰۰ شانه با تراکم ۲۰۰۰
۲-۳- فرش ماشینی ۱۰۰۰ شانه با تراکم ۳۰۰۰
۲-۴- فرش ماشینی ۱۰۰۰ شانه با تراکم ۳۶۰۰

۲-۵- فرش ماشینی ۱۲۰۰ شانه با تراکم۳۶۰۰
طرح افشان از طراحی فوق العاده ای تشکیل شده است که ترکیبی از از هنر سنتی و مدرن. این طرح هم به صورت مستقیم و غیر مستقیم در دسترس خریداران محترم می باشد

۳- ابعاد و اندازه طرح افشان

قالی طرح افشان در تمامی ابعاد استاندارد موجود می باشد (۶ ، ۹ و ۱۲ متر ) همچنین در ابعاد قالیچه و کناره نیز تولید می شود. مشخصات کامل فرش در شناسنامه آن در پشتش موجود است . یکی ازطرح های زیبا و جدیدی که نظر بسیاری را به خود جلب رده است طرح افشان شاه عباسی است با ترکیب رنگ های بسیار زیبا .

۴- وزن فرش طرح افشان و طول نخ خاب آن

فرش ماشینی طرح افشان دارای طول خاب همان ضخامت) ۸±۱ تا ۶±۱ که باعث نرمی قالی شده است همچنین وزن قالی ۱۲ متر طرح افشان حدود ۴۳ کیلومتر است که وزن هر متر مربع آن ۳٫۶ کیلوگرم می باشد .

۵- جنس نخ خاب، نخ تار و پود

حنس نخ خاب یا همان نخی که در سطح قالی استفاده می شود از الیاف خارجی و ۱۰۰ درصد اکریلیک هیت ست است که این جنس مانع پرز در فرش می شود. جنس پود طرح افشان از جنس فلامنت و نخ تار از جنس پلی استر پنبه است .

۶- تعداد رنگ

رنگ هایی استفاده شده در طرح افشان باعث ایجاد آرامش و رویایی خاصی در فرد می شود. تعداد رنگ های استفاده شده در این طرح افشان از ۸ تا ۱۲ رنگ است و بسته به طرح افشان متغییر است . محبوب ترین رنگ یندی طرح قالی افشان را می توان به ترتیب زیر گفت:آبی ، فیلی ، کرم ، سرمه ای .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *