فرش ۷۰۰ شانه ماشینی

فرش های ماشینی دارای انواع تراکم و اندازه های متفاوتی هستند که در بازار عرضه می شوند . برای ما ایرانیان فرش یکی از اساسی ترین وسایل در دکوراسیون منزل است و خرید آن جزء کار های سخت دشوار محسبوب می شود . زیرا امروزه فرش های ماشینی متنوع زیادی وجود دارد که باعث می شود انتخاب را برای افراد مشکل کند . فرش های ماشینی و دست بافت متناسب با کاربرد و کارایشان افراد را به دور خود جمع می کنند . 
در زمان خرید برای اکثر افراد ممکن است این سوال پیش بیاید که چه فرشی را با چه قیمتی خریداری کنند ؟ و یا از بین فرش های موجود در بازار کدام بهتر هستند ؟
فرش های که در بازار موجود می باشند و به صورات رایج و عمده عرض می شوند عبارتند از فرش ماشینی ۱۲۰۰ شانه ، فرش ماشینی ۱۰۰۰ شانه و فرش ماشینی ۷۰۰ شانه . اگر بخواهیم این دسته ها را از نظر قیمت بررسی کنیم فرش های ۷۰۰ شانه دارای مناسبت ترین قیمت می باشند . اما اگر بخواهیم آن ها را از نظر نقشه و بافت بررسی کنیم باید بگوییم که فرش های ۱۲۰۰ شانه که به نام دست بافت گونه مشهور می باشند در صدر قرار دارند . و برای افرادی که به دنبال فرش های با ظرافت بالا می باشند مناسب است . اما تمامی این دسته ها از نظر جنس و کیفیت در یک رده قرار دارند و همه با هم یکسان می باشند . ولی از نظر مشخصات فنی و سلیقه ای با هم متفاوتند و افراد متناسب با سلیقه خود یکی از آن ها را می پسندند . برای مثال افرادی که عادت دارند روی زمین بنشینند ، بهتر است که از فرش های ماشینی ۷۰۰ شانه استفاده کنند ، زیرا دارای ضخامت بیشتر می باشند . افرادی که لطافت و ظرافت فرش برایشان مهم است و قیمت آن نیز برایشان اهمیتی ندارد ، می توانند از فرش های تراکم بالا مانند ۱۲۰۰ شانه استفاده کنند ، به دلیل این که هر چه تراکم و شانه در یک فرش افزایش یابد لطافت و ظرافت آن نیز افزایش می یابد اما از ضخامت آن کاسته می شود

نکات کلی درباره فرش های ماشینی
۱-    فرش های که در بازار موجود می باشند به طور معمول دارای شانه های ۱۲۰۰ ، ۱۰۰۰ ، ۷۰۰ و ۵۰۰ می باشند و همچنین دارای تراکم ۲۰۰۰ ، ۱۴۰۰ و۱۰۰۰ هستند که این تراکم برای فرش های پایین تر از ۷۰۰ شانه است . و تراکم ۳۶۰۰ برای فرش های بالا تر از ۷۰۰ شانه می باشد و هچنین تراکم خود فرش های ۷۰۰ شانه عموما  ۲۵۵۰ می باشد .
۲-     اگر برای شما زیبایی فرش دارای اهمیت زیادی است بهتر است که فرش های دارای تراکم و شانه بالایی می باشند را خریدارای کنید . اما اگر دنبال فرش های هستید که دوام و طول عمر بالای داراند فرش های ۷۰۰ شانه و ۵۰۰ شانه را خریداری کنید ، به دلیل این که برای بافت فرش ها با تراکم بالا از نخ های نازک استفاده می کنند و همین امر موجب کاهش ضخامت فرش می شود و از طول عمر و دوام آن کاسته می شود .
لازم است بدانید که تنها تراکم و شانه در طول عمر و دوام یک فرش تاثیر گذار نمی باشند بلکه جنس نخ بکار رفته در آن نیز در دوام فرش تاثیر گذار است .
۳-    فرش های ماشینی از نظر جنس دارای انواع متفاوتی هستند . در ایران از فرش های ماشینی آکریلیک استقبال زیادی می شود اما در خارج از کشور از فرش های ماشینی بی سی اف استفاده می کنند . فرش های ماشینی اکریلیک گرانتر و با کیفت تر می باشد و ضد حساسیت است بنابراین اگر دچار حساسیت های پوستی می باشند بهتر است که فرش های اکریلیک را تهیه نمایید .

تشخیص فرش های ماشینی ۷۰۰ شانه 
فرش ۷۰۰ شانه تراکم ۳۰۰۰ جز فرش های پرفروش ارزان قیمت می باشد و دارای سه نوع می باشد . فرش های ۷۰۰ شانه واقعی ، فرش های ۷۰۰ شانه تبدیلی و فرش های طرح ۷۰۰ شانه . برای این که بتوانید فرش ۷۰۰ شانه واقعی را تهیه کنید باید نکاتی را بدانید .
فرش ۷۰۰ شانه ی واقعی
فرش های ۷۰۰ شانه واقعی معمولا دارای تراکم طولی ۲۱۰۰ تا ۳۰۰۰ و تراکم عرضی ۷۰۰ می باشند . از معروف ترین تراکم طولی آن می توان به ۲۵۵۰ اشاره کرد . فرش های ۷۰۰ شانه درجه یک و اصل به صورت معمول دارای ۸ و ۱۰ رنگ می باشند . این نوع از فرش های ۷۰۰ شانه توسط دستگاه  های بروز و مدرن بافته می شوند . که می توان از معروف ترین ها آن ها دستگاه HCPX2 را نام برد .
فرش ۷۰۰ شانه ی تبدیلی 
به فرش های ماشینی که به وسیله دستگاه های ۵۰۰ شانه بافته می شوند گفته می شود . برای بافت این نوع از محصولات در دستگاه های ۵۰۰ شانه تغییرات جزیی ایجاد می کنند و سپس فرش را می بافند . فرش های بافته شده در این دستگاه ها دارای تراکم عرضی ۷۰۰ و تراکم طولی ۱۵۰۰ می باشند . و همچنین دارای ۷ رنگ هستند . این نوع از فرش های نسبت به فرش های ۷۰۰ شانه واقعی دارای کیفیت و قیمت پایین تری می باشند . این نوع از فرش ها بیشتر در فروشگاه های نامعتبر به فروش می رسد .
فرش ماشینی طرح ۷۰۰ شانه 
فرش های ماشینی طرح ۷۰۰ شانه در واقع دارای ۵۰۰ شانه هستند علت این نام گذاری نیز به دلیل بافته شدن طرح های ۷۰۰ شانه در فرش های ۵۰۰ شانه با تراکم طولی ۱۰۰۰ می باشد . این نوع از فرش ها دارای ۷ تا ۸ رنگ هستند . و دستگاه های که این نوع از فرش ها را می بافند نسبت به دستگاه ها ۵۰۰ شانه بروز تر می باشند . در این بین افراد سود جویی وجود دارند که برجسب های فرش ۷۰۰ شانه را بر روی این نوع از فرش ها می زنند و آن را به عنوان فرش ۷۰۰ شانه واقعی به فروش می رسانند .
بنابراین برای خریداری فرش های ماشینی ۷۰۰ شانه واقعی بهتر است که از فروشگاه های معتبر خرید خود را انجام دهید شما می تواید با مراجعه به فروشگاه اینترنتی هانی فرش مورد نظر خود را انتخاب و در کمترین زمان ممکن خریداری کنید .

خرید فرش ۷۰۰ شانه کاشان

شرکت تابان فرش ، یکی از بزرگترین عرضه کننده فرش ماشینی ۷۰۰ شانه در طرح ها ی متنوع می باشد . شرکت تابان فرش ، محصولات ۷۰۰ شانه را به صورت ۸ رنگ ، ۱۰ رنگ  ارائه می کند . تفاوت این محصولات فقط در تعداد رنگ ها و زیبایی آن می باشد . از آنجایی که کیفیت فرش ۷۰۰ شانه تبدیلی و طرح ۷۰۰ شانه بسیار پایین تر از فرش ۷۰۰ شانه واقعی می ماند ، شرکت تابان فرش ، این محصولات را در لیست محصولات فروش خود قرار نمی دهد .

هدف شرکت تابان  فرش ارائه بهترین کیفیت با بهترین قیمت می باشد . تمامی محصولات این شرکت به قیمت درب کارخانه می باشد . 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *